szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

nanotech1 8Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas pierwszej i drugiej Technikum Informatycznego naszej szkoły brali udział w zajęciach z zakresu nanotechnologii w ramach projektu ,,Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych”. Zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, w Centrum Dydaktyczno - Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii. 

nanotech1 1W trakcie zajęć uczniowie pod opieką dr Dariusza Płocha, obejrzeli laboratoria i urządzenia do badania nanomateriałów, zapoznawali się z najnowocześniejszym i specjalistycznym sprzętem z tej dziedziny a przede wszystkim mieli okazję pracować na takich urządzeniach jak np. mikroskop sił atomowych AFM czy skaningowy nanotech1 10mikroskop elektronowy SEM itp. nanotech1 3nanotech1 7Uczniowie badali próbki różnych materiałów, układów scalonych, materiałów organicznych i nieorganicznych pod mikroskopem elektronowym, obserwowali ich strukturę i wykonywali pomiary. Wyjazdy te uświadomiły uczniom związki nauki z przemysłem, gdyż Uniwersytet Rzeszowski współpracuje z firmami wytwarzającymi sprzęt lotniczy, a także spowodowały, iż uczniowie zobaczyli praktyczne wykorzystanie wiedzy naukowej. 

nanotech1 4nanotech1 5Dziękujemy Uniwersytetowi Rzeszowskiemu, a w szczególności doktorowi Dariuszowi Płochowi za organizację tak ciekawych zajęć.

Adam Woś

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl