Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w „Dyktandzie Niepodległościowym”. Poza sprawdzeniem swych ortograficznych umiejętności w tradycyjnym dyktandzie, będzie również sposobność do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekście dyktanda pojawią się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Uczestników konkursu obowiązuje znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętność właściwego ich zastosowania. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły (maksymalnie dwie osoby z klasy).Konkurs odbędzie się 29 stycznia 2019 r., czyli w najbliższy wtorek o godz. 11.35 w sali 219.

Zapraszam!

E. Dolecka-Rychel